• Vladka Toplaková - tel: 605 888 383
 • Kateřina Meeganová - tel: 775 067 502

Naše služby

porodní asistentky

KOMPLEXNÍ PŘEDPORODNÍ A PORODNÍ PÉČE O TĚHOTNOU ŽENU A PÉČE V ŠESTINEDĚLÍ

Těhotenství a porod je kouzlo každé ženy. Každá z nás jako jedinečná osobnost prožívá SVÉ těhotenství, SVŮJ porod. Dovolte nám, aby jsme pomohly projít spolu s Vámi, tímto krásným, ale i náročným obdobím života ženy.

Rády Vám pomůžeme individuálně objevit záhady a krásy těhotenství, nalézt tajemství porodu a provést Vás tímto okamžikem. 

Samozřejmostí je naše následná péče v šestinedělí o maminku, novorozence i laktační poradenství. Užijte si nadstandardní péči v pohodlí domova.

Pro budoucí maminky pořádáme předporodní kurzy a těhotenské cvičení (jinak řečeno předporodní cvičení neboli cvičení pro těhotné). Poradíme, jak to chodí v porodnici a jak vybrat tu správnou.

"Aby byl Váš porod v pohodě a měla jste zdravé a šťastné dítě."
Vaše porodní asistentky

Naše služby

Poskytujeme porodně asistenční služby v oblastech: Praha, Řevnice, Beroun a Berounsko. Jiné oblasti po dohodě.

předporodní péče porodní asistentka

Předporodní péče

Nabízíme předporodní kurzy, jógu pro těhotné, nonstop poradnu po telefonu atd.

porodní péče porodní asistentka

Přítomnost u porodu a vedení porodu

Nabízíme přítomnost u porodu a jeho vedení. 

poporodní péče porodní asistentka

Péče v šestinedělí

Návštěvní služba po návratu z porodnice, péče o šestinedělku, péče o novorozence, laktační poradenství atd.ambulantní porod porodní asistentka

Kontrola po ambulantním porodu

Návštěva porodní asistentky po ambulantním porodu by měla proběhnout do 24h po příchodu z porodnice. Porodní asistentka kontroluje krvácení, zavinování dělohy, hráz, pokud byl proveden nástřih i stav hojení, močení, tlak, puls, teplota, kontrola prsů a průběh nástupu laktace a základní kontrolu novorozence.

Pokud je vše v pořádku, postačí jedna návštěva. Po návštěvě zasíláme na email zápis z této kontroly, kterou pak maminky odevzdají spolu s propouštěcí zprávou z porodnice svému gynekologovi. Je nutné míti zajištěného pediatra a informovat ho o ambulantním porodu, nejlépe ještě před porodem. Pediatr musí mezi 48-72 hodin provést krevní odběr na metabolické vady z patičky novorozence.  Po domluvě můžeme odběr z patičky provést i samy.

těhotenská aplikace MAMApp

TĚHOTENSKÁ APLIKACE MAMApp

Vřele doporučujeme českou těhotenskou aplikaci MAMApp, na které se podíleli přední čeští odborníci v gynekologii a porodnictví (my také :-) ).

Najdete zde stovku velmi povedených článků, harmonogram těhotenských vyšetření, záznamník pohybů plodu a další užitečné funkce.

Aplikace funguje pro platformy Android i iPhone.

Chcete využít naše služby? Napište nám

Ohlasy našich klientek

 • Milá Katko, moc děkujeme za úžasnou podporu před porodem, během celého zákroku a i za následnou péči. Jsem vděčná, že jsem Vás našla a rozhodně bych na celém průběhu nic neměnila. Nejlepší rozhodnutí co se celého mého těhotenství týče. Pokud bych se rozhodla rodinu rozšířit o dalšího člena, vím za kým znovu jít. Díky Vám a Vašemu profesionálnímu ale zároveň velmi lidskému přístupu se moje obavy včas rozplynuly. Doporučila bych všema 10ti!

  porodní asistentka

  Lucie Rypáčková

 • Mile nastavajici maminky, pokud byste rady , aby se vam behem porodu dostalo te nejlepsi pece, Katka je perfektni volbou. Jako prvorodicka jsem mela z porodu veliky respekt, o to vetsi, ze podle utz nemelo byt miminko zadny drobecek. Ac jsem mela predstavu o tom, jak by muj porod mohl probihat, byla jsem stastna, ze se v dane chvili muzu plne sverit do pece nekomu, komu duveruji a kdo je schopen (a ochoten:-)) s 'chladnou hlavou' vest cely porod a presne me instruovat, co zrovna delat a nedelat. Diky profesionalnimu a velice pratelskemu pristupu probehl porod rychle, bez komplikaci a bez doktoru. Takze Katko, jeste jednou velke diky a nekdy snad opet na videnou.

  porodní asistentka

  Klára Janatová

 • Ahoj Katko, z vlastní zkušenosti tě mohu jen a jen doporučit :-) Skvělá podpora jak odborná tak i psychická! Moc zdravím a držím palce.

  porodní asistentka

  Helena Koláčková

 • Od chvile, kdyz jsem te poznala, mila Vladko, jsi pro mne andelem, ktery me ochranil pred strachem, nejistotou a bolesti. vyzvednes energie kamkoliv vstoupis, prinasis dobrou naladu, rozdavas nehu a pece, duveru a profesionalitu!!! pro mne jsez jedna s tych nejdulezitejsich lidi v mym zivote.

  porodní asistentka

  Ajda Balderman

 • Milá Katko, děkujeme za skvělou péčí nejen u porodu ale i v průběhu celého těhotenství. Za výbornou přípravu k porodu a tvoji psychickou podporu. Vědomí o tom, že o nás bude postaráno bylo pro mě tím nejdůležitějším. Děkujeme i za cenné rady ke kojení a péči o miminko po porodu. Také si hodně vážíme komunikace v angličtině, což celý proces velmi zpříjemnilo pro manžela. Ještě jednou děkujeme za vše!

  porodní asistentka

  Ludmila, Andrew a Samuel

 • Měla jsem to štěstí, že jsem jako prvorodička s nulovými zkušenostmi byla seznámena s Vladěnkou, s kterou jsem si lidsky nesmírně rozuměla a byla mi oporou v celém průběhu mého těhotenství a porodu. Vladěnko, ještě jednou díky a za mě s Háňou jasný palec nahoru.

  porodní asistentka

  Iveta Chytrová

 • Nejdůležitější pro mě bylo Katko to, že jsem věděla, že u porodu bude kromě manžela někdo komu můžu naprosto důvěřovat v tak intimní situaci. Někdo, kdo bude vědět co si počít i kdyby se to nějak zvrtlo. Někdo, koho se (i opakovaně) můžu zeptat na základní věci, někdo, kdo mi v průběhu dodá potřebnou důvěru.

  porodní asistentka

  Šárka a Jasmína

 • Za mě přidávám - z vlastní zkušenosti - veliké DOPORUČENÍ.. byla jsem v těch nejlepších rukou. Od počátku těhotenství jsem se měla na koho obrátit, což byla neocenitelná pomoc. Byla jsem poprvé těhotná, ze všeho vyjukaná, nevěděla jsem, co je v těhotenství normální a co už řešit. Nemluvě o tom, co čekat od porodu. Díky za veškerou psychickou podporu a pomoc, ať už šlo o odborné či lidské rady, ukázky cvičení, vysvětlení toho, co mě u porodu čeká, nebo pomoci po porodu, kdy jsem byla snad ještě vyjukanější. :-) Ani se to slovy nedá vše popsat. Ještě jednou díky moc, Kači... díky tobě jsem byla v pohodě a Emma je i přes svůj uspěchaný příchod na svět v pořádku. Pokud na to zase někdy dojde, okamžitě se hlásím znovu do péče. :-) Díky, díky, díky.

  porodní asistentka

  Věra Stanglin

 • Chtela bych jeste jednou uprimne podekovat Vladce Toplakove za doprovod pri porodu. Jako prvorodicka jsem mela ze ,,dne D" velky strach a z vypraveni a internetu jsem se pripravovala na nejhorsi. Ale diky Vladce se tento den promenil v jeden z nejhezcich v mem zivote. Oslovit ji bylo to nejlepsi rozhodnuti, ktere jsem pro sebe mohla udelat. Vlastne jen lituji toho, ze jsem predem neverila, ze je neco takoveho opravdu mozne, protoze jsem se mohla usetrit spouste obav. Vladka je skvela nejen po odborne a profesionalni strance, ale je take velmi lidska a empaticka. Vsem zenam bych u porodu prala mit porodni asistentku jako je Vladka

  porodní asistentka

  Magadlena Matuštíková

 • Mít u porodu člověka, jako je Vlaďka, je hotovým požehnáním. Neskutečně milá, lidská, empatická a zároveň odborně na výši. To, že jsme si za doprovod vybrali právě ji, považujeme za jedno z našich nejšťastnějších rozhodnutí vůbec. Vlaďko, děkujeme!

  porodní asistentka

  Blanka a Honza

 • Milá Vlaďko, nyní již jako rodina, bychom Vám chtěli moc poděkovat nejen za předporodní přípravu, ale hlavně za celkové vedení porodu a Vaši profesionalitu. Vaše péče o nás, respektive o manželku, byla vždy perfektní a cítila se s Vámi velice dobře. Přesto, že byl porod vyvolávaný a už to vypadalo, že z toho ten den nic nebude, tak se nakonec narodil náš syn. Porod probíhal naprosto bez problémů, hlavně díky Vaši péči, kterou jste nám (tedy jim oběma) věnovala. Pokud bychom přemýšleli o dalších dětech, budete první na koho se rádi obrátíme :) Mockrát děkujeme

  porodní asistentka

  Tomáš, Markéta a Eduard

Search